Küba Kültür Merkezi Projesi Nedir?

Küba Kültür Derneği aracılığı ile iki toplumun yakınlaşması, kültürlerin karşılıklı tanıtımı, ikili ilişkilerin gelişmesi ve kuvvetlendirilmesi için oluşturulan bir sosyo-kültürel projedir. Hedefleri arasında Kübalı olup Türkiye vatandaşlığı kazanmış kişilere istihdam sağlamak, sanat ile iç içe olacak şekilde özgün kültürlerin tanıtılması, Türkiye’de yaşayan Kübalılar’a Türkiye’nin yasal düzeniyle ilgili bilgi vermek ve teşvik sağlamak, buradayken bir araya gelerek kaynaşmalarını sağlamak ve başka bir ülkede olmanın endişelerini taşımadan Türkiye’deki sosyal hayata katılırken geldikleri ülkeyi ve köklerini unutmadan topluma kültürel faaliyetleriyle katkıda bulunmalarına, özdeşleşmelerine, uyum sağlamalarına yardımcı olmak amacı ile projemiz üretilmiştir.

 

 

Küba Kültür Merkezi Projesi’nin amaçları arasında;

  1. Guantanamera Magazine (2 ayda bir, Türkçe-İspanyolca üretilecek olan dergi, Küba ve Türkiye ile ilgili destekleyeci içerikler barındıracaktır.)
  2. Güneş Karnavalı Projesi (www.guneskarnavali.com)
  3. Sosyal Sorumluluk Projelerimiz ile ilgili, devlet kurumlarıyla işbirliği yaparak  MURALEANDO Projesi ve  AVANZANDO Projesi ile kimsesizler yurtlarına ve sokak çocuklarına yönelik projeler derneğimiz tarafından yürütülmek üzere görüşmeler yapılmaktadır.
  4. Üyelik sistemi ile bir Spor Kulübüne ve bir Dans Kulübüne ev sahipliği yapılmaktadır.

 

 

 Blanca Nieves Garcia Cruz’un ve Paloma Blanca Turizm Eğitim ve Ticaret Ltd. Şti.’nin maddi ve manevi desteklediği, Küba Kültür Derneği’nin en önemli Projesidir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi